راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگی

 پیش‌نیازهای ورود به کلاس آنلاین

 1. یک دستگاه کامپیوتر با سیستم عامل ترجیحا ویندوز یا موبایل و تبلت اندروید یا آی او اس
 2. خط اتصال به اینترنت باسرعت حداقل 512 کیلوبایت
 3. هدست، میکروفون و یا اسپیکر جهت مکالمات صوتی احتمالی (ترجیحاً هدست)
 4. اگر در محل کار و یا شرکت هستید و سیستم شما به شبکه داخلی LAN متصل است، حتما از بازبودن پورت‌های 1935 و 801 روی سیستم خود اطمینان حاصل نمایید.
 5. برای ورود به کلاس آنلاین حتما از نیم ساعت قبل از شروع کلاس وضعیت ارتباط خود را با سرور بررسی نمایید و از صحت امکان ورود به کلاس مطمئن شوید

[fruitful_btn link=”https://meet.haftanhost.ir/test” target=”_blank” id=”ff-btn-5e9b2e19139fc” size=”small” color=”default” text_color=”#000000″ background_color=”#dd9933″ radius=”4″ type=”button” state=”active”]تست کلاس[/fruitful_btn]

 

[fruitful_btn link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=org.jitsi.meet&hl=en” target=”_self” id=”ff-btn-5e9b3a140f32a” size=”mini” color=”primary” text_color=”#fff” background_color=”#1e1e1e” radius=”4″ type=”button” state=”active”]دانلود اپلیکیشن اندروید[/fruitful_btn]

[fruitful_btn link=”https://apps.apple.com/us/app/jitsi-meet/id1165103905″ target=”_self” id=”ff-btn-5e9b3a5f5a604″ size=”mini” color=”secondary” text_color=”#fff” radius=”4″ type=”button” state=”active”]دانلود اپلیکیشن IOS[/fruitful_btn]

 

111 1024x432 - راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگی

در صورتی که با این پیام مواجه شدید دگمه Allow  را برای دسترسی به دوربین و میکروفن خود کلیک کنید .

بادیدن تصویر زیر شما وارد کلاس شده‌اید

5 - راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگیشما با موفقیت وارد کلاس شده اید .

با کلیک روی میکروفن و دوربین میتوانید تصمیم بگیرید که صدا یا تصویر خود را پخش کنید . علامت دست در سمت چپ برای اجازه گرفتن از مدرس است .

در سمت راست علامت دست ، نشانه ارسال پیام وجود دارد و در سمت چپ نشانه به اشتراک گذاری صفحه دسک تاپ . دقت کنید که در ابندای ورود به کلاس با ارسال یک پیام نام و نام خانوادگی خود و همچنین شماره موبایل و ایمیل خود را برای مدرس ارسال و اعلام حضور کنید .

درصورتی که با موبایل یا تبلت وارد میشوید با تصویر زیر مواجه می‌شوید

photo 2020 04 18 21 25 16 - راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگی

اگر برای بار اول است که وارد میشوید گزینه دانلود اپلیکیشن را کلیک کنید تا اپلیکیشن Jitsi Meet نصب شود . اگر اپلیکیشن را روی گوشی یا تبلت خود دارید کافیست Continue to the app  را لمس کنید .

 

photo 2020 04 18 21 39 16 150x300 - راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگیphoto 2020 04 18 21 39 11 150x300 - راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگیphoto 2020 04 18 21 39 07 150x300 - راهنمای حضور کاربران در کلاس های آنلاین (وبینار) نویسندگیدر ابتدای ورود از شما در مورد اجازه گرفتن دسترسی میکروفون و دوربین سوال  خواهد شد که لازم است اجازه دهید

با ورود با صفحه موبایل وارد کلاس خواهید شد . که شبیه به ابزارهای دسک تاپ است . برای دیدن بهتر تصویر مدرس گوشی یا تبلت خود را پس از آزاد کردن قفل صفحه بچرخانید .

برای خارج شدن از کلاس حتما دگمه قرمز قطع تماس را لمس کنید وگرنه صدای شما ناخواسته به شبکه منتقل خواهد شد . 

در زمانی که کلاس فعال نیست شما فقط نام کلاس را در صفحه اول اپلیکیشن خواهید دید و درساعاتی که کلاس برگزار نمیشود ورود شما ممکن است موجب تداخل در سیستم وبینار شود . از این رو در غیر از ساعات مشخص شده و حداکثر ۱۰ دقیقه قبل از شروع هر کلاس وارد سیستم نشوید .

قوانین شرکت در وبینار

برای بهتر برگزار شدن در وبینار نویسندگی لازم است که ضوابط و قوانین خاصی را رعایت کنید . در صورت عدم رعایت این موارد فرد خاطی بدون شک از دوره حذف خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد .

 1.  ضبط دوره چه به صورت صوتی چه تصویری مجاز نیست . در صورت استفاده از ابزارهای ضبط صفحه سیستم با تشخیص خطا موجبات قطع ارتباط کاربر خواهد شد . ضبط به صورت صدا و دوربین دوم نیز در صورت مشاهده توسط دوربین شما موجب قطع ارتباط خواهد شد.
 2. در هنگام برگزاری وبینار شما فقط تصویر و صدای مدرس را خواهید داشت و این مدرس است که تصمیم میگیرد تصویر و صدای شما پخش شود یا خیر از این رو برای ایجاد نظم در جلسه وبینار لطفا بریا هر پرسشی ابتدا با لمس آیکون دست از استاد اجازه گرفته و منتظر دسترسی او باشید . و یا سوال خود را در بخش پیام تایپ کنید . ترجیحا برای حفظ تمرکز در کلاس پرسشهای خود را در زمان مشخص شده در سیستم تایپ کنید . دقت کنید نوشته‌های شما را همه شرکت کنندگان میبینند و برای ارسال پیام خصوصی باسد روی آیکن پروفایل شخص مورد نظر پیام اختصاصی را ارسال کنید .
 3.  ترجیحا هنگام ورود به کلاس دوربین خود را قطع کنید . سیستم اینترنت ایران در بسیاری از مواقع دچار کندی است و این میتواند موجب اختلال در انجام وبینار باشد . از این رو تا زمانی که به شما اعلام نشده ترجیحا برای حفظ امنیت خصوصی خود و نظم کلاس از دسترسی دوربین استفاده نکنید .
 4.  تازمانی که میکرفون شما باز است تمامی صداهای اطراف شما به سمع همه کلاس خواهد رسید از این رو اگر صحبتی ندارید و فقط شنونده هستید میکرفن خود را نیز قطع کنید .
 5.  در انتهای کلاس حتما پس از خداحافظی با مدرس دگمه قرمز را لمس یا کلیک کنید تا ارتباط شما قطع شود . در صورت عدم این کار ارتباط شما با سیستم وبینار برقرار و هرگونه عواقب بعدی با مسوولیت شماست .
 6. امیدواریم با حفظ نظم در زمان برگزاری دوره خوبی را پیش رو داشته باشید.